Ben AYDIN YAYLACIKLILAR,

Aydınlık Türsab adı altında yola çıktığım ekibim ile birlikte Türsab Başkanlığına adayım.

Çok uzun yıllardır turizm sektörünün içerisindeyim.

1971 doğumluyum ve İzmir’liyim. Evliyim ve 1 kız evlat babasıyım. İlk Orta ve lise eğitiminin ardından ticarete girdim. 2001 yılında ise Seyahat Acentalığı sektörüne Genel Müdür olarak giriş yaptım.

2002 yılında kurduğum Turizm Enformasyon portalı ile Seyahat Acentası Meslektaşlarıma ışık olmak üzere bir kıvılcım ateşledik ve Türkiye’nin ilk, tek ve en büyük Turizm Enformasyon portalı olduk.  

Bununla kalmadık dünyanın en büyük online turizm B2B portalını  kurduk hep beraber çalıştırdık ve 5 binden fazla Seyahat Acentasının 7 gün 24 saat kullandığı Türkiye’nin ilk online uçak bileti sistemini birlikte ortaya çıkarttık.  Bugün oluşturduğumuz bu sistem tam 100 MİLYON DOLAR bedel ile karşılık bulmuş ve satışı tamamlanmıştır.
Bu fikrimiz o gün için TÜRSAB tarafından sahiplenilseydi bu gün elimizde tam 100 Milyon Dolar değerinde bir sistemiz olacaktı.

Değerli meslektaşlarım, ilk kıvılcımı yaktığımız o günden bu güne misyonumuzu hiçbir beklenti içinde olmadan Hiçbir makamda ve pozisyonda yer almadan yerine getirdik. Bugün geldiğimiz noktada, bu devasa enformasyonumuzu gerçek amaç ve ayarlarından uzaklaşan  Meslek Örgütümüze uyarlamak ve ülkemizin her yerindeki seyahat Acentalarını bu büyük networke dahil etmek üzere “daha etkili  bir Türsab için”,  güçlerimizi birleştirmek, eskiyi geride bırakıp, yeni yepyeni  başlangıçlar yapmak ve AYDINLIK yarınlar için buradayız.